H.L.F
Fizioterapija i terapija

Koje tretmane fizioterapije i terapije nudi HLF i
kako izabrati odgovarajuće saznajte u nastavku

APARATURNA LIMFNA DRENAŽA

Medicinsko kozmetički tretman i jedna od vrlo učinkovitih tehnika za detoksikaciju organizma i regeneraciju tkiva. Vrši deblokadu limfnih kanala što dovodi do prirodnog protoka limfe. Limfna drenaža ili presoterapija je potpuno bezbolan, neinvazivan tretman kojim pospješujemo izbacivanje toksina putem limfe.
Dobrobiti aparaturne limfne drenaže su;
smanjenje edema
njega nakon liposukcije
razgradnja celulita
regeneracija tkiva
detoksikacija organizma
rješavanje sindroma teških nogu
oblikovanje tijela
anti-aging efekt.

Pomladite svoje tijelo i izbacite toksine Aparaturnom limfnom drenažom.

FIZIOTERAPIJA ULTRAZVUKOM

Terapijska metoda koja koristi ultrazvučne valove koji prodiru u tkivo. Terapeutski ultrazvuk ima toplinsku, mehaničku i biokemijsku dobrobit. Najčešće se koristi za opuštanje mišića i vezivnog tkiva, poboljšanje cirkulacije i smanjenje oteklina što dovodi do brzog procesa cijeljenja. Ultrazvučna terapija se koristi kod degenerativnih bolesti, kontraktura zglobnih čahura, ozljeda ligamenata i mišića, burzitisa ili bolnih i zakočenih stanja.

Opustite svoje mišiće i povećajte pokretljivost Ultrazvučnom fizioterpijom.

PRENATAL I POSTNATAL

Vježbanje u trudnoći donosi niz prednosti za majku i razvoj djeteta, uz uvjete da je trudnoća uredna i odobrena od ginekologa. Aktivne trudnice koje vježbaju u boljoj su tjelesnoj kondiciji, kvalitetnije i bolje spavaju, imaju bolju cirkulaciju, pravilnije dišu i ono navažnije, imaju lakši porod. U prvom stadiju vježbanja stavlja se naglasak na jačanje mišića leđa, ramenog pojasa i zdjelice. Naknadno, kako se mijenja položaj zdjelice i slabe trbušni mišići tako se stvara nepravilno držanje i slabljenje mišića leđa. Isto tako, važno je uvesti pravilno disanje kako bi se olakšao porod. Kako je svaka trudnica različita, tako je i plan vježbanja za svaku trudnicu individualan i vođen stručnom osobom. U posljednjem stadiju vježbanja,

naglasak se stavlja na vježbe za mobilizaciju i istezanje zdjelice, a najčešći položaj vježbanja je na velikoj lopti, boku ili u četveronožnom položaju.

Postpartum ili babinje je razdoblje od 6 tjedana u kojem se majčino tijelo nakon poroda vraća u stanje prije trudnoće. To razdoblje je važno za oporavak majke i prilagodbe na novu ulogu, onu najvažniju, roditelja. Postporođajno razdoblje može biti izazovno, ali uz pravu pomoć i podršku, majke mogu s povjerenjem i olakšanjem proći proces oporavka. Važno je uzeti vrijeme kako bi se tijelo odmorilo nakon poroda. U ranom postporođajnom razdoblju dozvoljene su lakše aktivnosti kako se ne bi forsirao oporavak i povećala mogućnost ozljeda.

Zbog promjena na lokomotornom sustavu, potrebno je obratiti pažnju na položaj tijela kroz aktivnosti svakodnevnog života kako bi se izbjegle tegobe i bolovi u leđima. Isto tako, nakon porođaja moguća je pojava dijastaze, pomicanja trbušnih mišića u središnjoj liniji, pa prednji dio trbuha postaje ispupčen i napuhan. Dijastaza je pokazatelj kako je u tijelu došlo do neravnoteže između dubokih trbušnih mišića, leđnih mišića, ošita i mišića zdjeličnog dna. Narušavanjem stanja trbušnih mišića mogu se razviti urogenitalni problemi kao što su bolovi u trbuhu i zdjelici ili problem inkontinencije, bježanja mokraće. Važno je postepeno uvesti vježbe za majku koje će biti dozirane i prilagođene za svako stanje i poteškoću koja je nastala nakon porođaja. Vježbanjem će se postepeno smanjiti dijastaza i/ili inkontinencija, kao i bolovi u leđima. Poboljšat će se tjelesna kondicija, a s vremenom reducirati i tjelesna masa.


Uživajte u najljepšem periodu svog života.

FIZIOTERAPIJSKI TRENINZI

Individualno složeni treninzi za svakog klijenta, bilo da se rade
pojedinačno ili u grupi, smatramo da je od velike važnosti klijentu pristupiti holistički i sagledati njegovu poteškoću na više razina kako bi učinili adekvatnu procjenu. Važno je uključiti i liječničku dokumentaciju ako ju klijent posjeduje, te kroz razgovor odrediti najbolje vježbe za klijentovo stanje. U samoj procjeni posebna pozornost usmjerena je na posturu tijela, uključujući kardiorespiratorni, živčani i mišićni potencijal, te samu mogućnost pokreta.
Fizioterapijski treninzi i terapija pružaju usluge u cilju razvijanja, održavanja i obnavljanja maksimalne funkcionalne pokretljivosti i sposobnosti u svim životnim dobima.

Pokrenite se već danas i živite kvalitetan život bez boli.

TERAPIJSKA MEDICINSKA MASAŽA

Manualna tehnika koju izvode isključivo fizioterapeuti usmjeravajući se prema dijagnostici poteškoće zbog koje se klijent javio za tretman. Masaža se izvodi rukama u svrhu izravnog ili neizravnog djelovanja na mišićni i živčani sustav, te cirkulaciju krvi i limfe. Medicinska masaža odličan je način pripreme tkiva za primjenu tehnika manipulacije, te je sastavni dio rahabilitacijskog plana oporavka, igra značajnu ulogu u otklanjanju boli kralježnice i ekstremiteta, glavobolje i vrtoglavice, terapijskom
medicinskom masažom oslobađamo živac koji je u kompresiji i uzrokuje bol u tijelu, time se pozitivno djeluje na muskulaturu, um, opće raspoloženje i kvalitetu života.

Mislite na svoje zdravlje i povećajte kvalitetu života!

TERAPIJSKA SPORTSKA MASAŽA

Manualna tehnika koja pomaže sportašima i rekreativncima u sprječavanju ozljeda mišića, tetiva i ligamenata, odlična rehabilitacijska metoda koja pomaže kod bolnih stanja i smanjene pokretljivosti. Terapijskom sportskom masažom održavamo bolju kondiciju tijela, sprječavamo ozljede i gubitak pokretljivosti u mišićima, te rehabilitiramo ozljedu. Pomaže nam u vraćanju mobilnosti povrijeđenog mišićnog tkiva, poboljšava izvedbu te produljuje vijek trajanja sportske karijere. Sportska masaža je učinkovitija od ostalih masaža zbog nekoliko manualnih tehnika koje se koriste prilikom terapije, poput deep friction metode, funkcionalne masaže ili masaže mišića u pokretu i PIR - a ili post izometrijskog istezanja mišića. Svaka navedena manualna tehnika ima specifično djelovanje i učinak na oporavak ili poboljšanje spremnosti. Primjena tehnike limfne ručne drenaže važna je nakon treninga kod upale mišića, napetog ili ozljeđenog mišićnog tkiva. Napetost i ozljeđeni mišić blokiraju protok krvi i limfe u krvotoku te ne dopuštaju izlučivanje mliječne kiseline i štetnih toksina nakupljenih u organizmu, kao i protok hranjivih tvari i energije u mišić kako bi se on što prije oporavio. PIR ( postizometričko istezanje mišića ) i funkcionalna masaža istežu meka tkiva koja se na uobičajene načine ne mogu istegnuti i dovode tijelo do bolje elastičnosti. Tijekom sportske masaže mišićna vlakna se istežu uzduž i poprijeko i time se rasteže ovojnica mišića i uklanja napetost. Deep friciton tehnikom
( dubokom frikcijskom masažom ) omekšava se ožiljkasto tkivo zbog kojeg je smanjen opseg pokreta u zglobovima i mišićima. Sama masaža smanjuje bol jer se oslobađa napetost i štetni toksini u mišićima, a ujedno se poboljšava cirkulacija i elastičnost.

Smanjite bol i postignite vrhunske sportske rezultate!

TERAPIJSKA LIMFNA RUČNA DRENAŽA

Prije svega treba se podsjetiti što je limfa i zašto je važno njegovati svoje tijelo, redovno provoditi drenaže i tako pomoći organizmu da obavlja svoju funkciju na najbolji način kako bi nam tijelo bilo zdravo i zahvalno.

Limfa je bezbojna tjelesna tekućina koja nastaje u međustaničnim prostorima, ona prenosi hranjive tvari i kisik do svake stanice u tijelu, a iz tkiva odnosi otpadne tvari metabolizma. Određena bolesna stanja, ozljede, operacije, nedostatak tjelovježbe, sjedilački način života, debljina i sl. mogu biti uzrokom usporenog protoka ili zastoja limfe, tada se stvaraju otekline ili limfedemi koji su tvrdi na dodir. Da bi se ponovno uspostavio normalan protok limfe preporuča se provođenje limfne drenaže kojom se pospješuje funkcionalnost limfnih žila i kapilara, te odvođenje toksina i vode iz međustaničnih prostora. Obzirom da je limfni sustav dio imunološkog sustava, jasno je koliku važnost ima limfna drenaža za naš organizam.

Ovisno o indikacijama primjenjujemo preventivnu ili terapijsku ručnu limfnu drenažu.

Preventivnu ručnu drenažu primjenjujemo za:

  • sprječavanje i otklanjanje tegoba umornih i natečenih nogu
  • prevenciju celulita
  • nadutost
  • detoksikaciju organizma
  • zdravlje i ljepši izgled kože
  • relaksaciju

Terapijska ručna drenaža uključuje:

  • tretiranje oteklina ( limfedema )
  • rješavanje poremećaja venske cirkulacije
  • tretiranje celulita u visokim stadijima
  • poticanje imunološkog sustava
  • detoksikaciju organizma

Očistite organizam i vratite polet i svježinu!

Sve što možeš zamisliti, možeš i ostvariti

Prijavite se u HLF klub i informirati ćemo vas o svim pogodnostima

Klikom na gumb pošalji prihvaćate našu Politiku privatnosti i slažete se da vas HLF studio kontaktira porukom, telefonom ili mailom.
Made on
Tilda